Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
Duyurular / Haberler

IELTS Kamp 3 Güz Dönemi Kesin Kayıt İşlemleri Başlamıştır.

Bize 4 haftanızı verin, İngilizce sorununuzu IELTS ile çözelim.

                              Kayseri Melikşah Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde – MELİKSEM’de IELTS KAMPI

Bu dil programı, yabancı dil notu olarak YDS’den 60 hedefleyenlere yönelik 6 haftalık yoğunlaştırılmış ÖSYM denkliği olan bir IELTS kursudur.

Kampa iki türlü katılabilirsiniz:

1.      Konaklama olmaksızın, gündüz yoğun eğitime ve etütlere, hafta sonu ise deneme sınavına girer ve kampüsümüzün sosyal imkanlarından faydalanırsınız.

2.      Kayseri dışından geliyorsanız veya Kayseri’de ikamet ediyor ancak sınava geceli gündüzlü yoğunlaşmak istiyorsanız akşamları da dahil İngilizce çalışılan Yatılı IELTS KAMPI’na kaydolabilirsiniz. 

Kimler için IELTS?

Kariyerimde ilerlemek ve iyi yerlere gelmek bu kadar zor olmamalı diyenler,

İngilizce zorunluluğunu ömür boyu hayatımdan çıkarıp alanıma yoğunlaşmalıyım diyenler,

Üniversitemin hazırlık sınıfını bu yaz mutlaka geçmeliyim diyenler,

Yurtdışı eğitim başvurusu yapacağım diyenler,

Emeklilikte bile ödenmeye devam eden dil tazminatını artık almalıyım diyenler,

Skor almanın YDS’den başka bir yolu olmalı diyenler.

 

IELTS sınavı hakkında aday görüşleri:

%90 başarı oranı ile, Haziran kampı mezunlarımızdan bir kaçı:

Baykan S. – TKDK İdari Destek Görevlisi - Ordu İl Koordinatörlüğü (IELTS 5 bandı aldı.)

Merhaba, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunda Destek Personeli olarak görev yapmaktayım. Kurumum uzmanlık şartlarında yabancı dil şartı aramaktadır, bu sebeple İngilizce eğitimine geç te olsa başladım. 25 Mayıs tarihinde Ankara’da IELTS  sınavında  ortalama 3,5 aldım sonrasında Melikşah Üniversitesinin IELTS kampından haberdar oldum ve Haziran kampı için kaydımı yaptırdım. Konaklama, yeme-içme ve sınıf ortamıyla gerçekten konforlu bir kamptı. Kampın ilk haftasında Samsun’da IELTS  sınavına tekrar girdim ve yine 3,5 aldım. Melikşah Üniversitesi’nde hocalarımızın sürekli İngilizce konuşması beni tedirgin etmişti fakat daha sonra bunun faydasını hem Speaking de hem Listening’te fazlasıyla gördüm. Derslerden sonraki etütler kişisel eksikliklerimizi tamamlayabiliyorduk. Aynı zamanda her akşam ortalama 2 saat Speaking çalışmalarımız mevcuttu.  Her hafta sonu gerçek  bir IELTS denemesi seviyemizdeki değişikliğin farkına varmamızı sağlıyordu. Kısacası Melikşah Üniversitesi’nin kampından sonra hayal ettiğim  ortalama 5.0 notunu aldım. Teşekkürler Melikşah Üniversitesi, teşekkürler MELİKSEM.

Ahmet Ö., Academician in a Medical School (IELTS 4,5 bandı aldı.)

IELTS exam is quite difficult, but it can be achieved. UDS is a complex examination. If you know you will get value for score in IELTS. Melikşah ambiance was very nice. There is comfortable dormitory. Dishes are great and very delicious in Meliksah Restaurant. If you have difficulty with language, I would definitely recommend IELTS because it is different experiment for you. I was able to IELTS exam, I hope you will do it.

 

 

Kemalettin E.,  Academician in a Medical School (IELTS 4,5 bandı aldı.)

First of all, I want to thank Melikşah University Continuing Education Center. I began in this road about 3 years ago and I got an average score of 60 from YDS for three exams. I was never able to get a 65 score from YDS. I was afraid of YDS, because it was held just two times per year. If I didn't pass the next exam I would have to live the same stressful days. I went to numerous courses to pass and I don't know how much money I paid. One of my friends, his level is much lower than mine, passed the IELTS exam. I agreed to join the IELTS course but I didn't understand any speaking and I couldn't speak and I couldn't write. I agreed to go to Meliksem with the advise of some of my friends. When I went to Meliksem, I was very nervous because Jennifer teacher, Bekir, and Nihat teacher spoke English all the time and I didn't understand anything. In time, I started to understand some things. Then we made some practice exams and my scores were not so bad. I began to hope that I could pass, but I got bad scores from some practice exams. But I didn't lose my hope because my teachers support.  They said we would pass all the time but we didn't believe this. We didn't even go to the picnic because of the stress from the exam. But, in time I began to believe that this exam was easier than YDS. Because if you can give an average of 12-13 true answers, you can get a 4,5 and that is enough for us. It is less than half of all the questions. Especially, we did a practice speaking exam with Jennifer teacher and I got a 5.5 score. Firstly, I thought that Jennifer had a lot of exams, therefore she gave high scores. But, I got the same score in the real exam as I got with Jennifer's practice exams. In conclusion, I got away from YDS and you can't understand how happy I am.

 

 

 

Zafer A. Müzik Öğrt. (IELTS 4 bandı aldı.)

     Merhaba. ben size gerçek manada teşekkür ediyorum. ben  ÖYP araştırma görevliliği kadrosundan İngilizce 50 notu olmadığı için çıkarılmış ve 218 gün işsiz kalmış ve sonradan KPSS çalışıp zar zor öğretmenlik kadrosuna dönmüş biri olarak kursunuza geldim. şükürler olsun IELTS 4 puan aldım. şu anda hayalim olan bir puanı sizlerin sayesinde aldım hatta 4,125 ortalamam var bir kaç net fazla yapmış olsam 4,5 alıyormuşum bu yüzden hakkınızı ödeyemem hakkınızı helal edin.

… maalesef kursumuzda olumsuz düşünceleri ile kendilerine ve de bizlere zarar veren arkadaşlar oldu. Bu kişilerden birisi de benim oda arkadaşım olan bir kursiyerdi ve kendisi de 4 puan aldı, eminim puanını görünce yaptıkları ve söyledikleri konusunda pişmanlık duymuştur diye ümit ediyorum çünkü kendisi bizi olumsuz anlamda etkiledi. Ben son iki hafta derslere çok az katıldım hatta sizin dikkatinizi çekti yemekhanede bana gözükmüyorsunuz gibi bir tatlı siteminiz oldu bu bile benim için çok önemli bir şeydi. Ben de öğretmenim; bir hocanın öğrencilerini bire bir tanıması ve sorunları bire bir takip etmesi önemli bir ayrıcalıktır bu davranışınız benim dikkatimi çekti ve kendi kendime gerçekten hocalar bizim geçmemizi en az bizler kadar istiyor dedim bu anlamda da ilgi alakanız için müteşekkirim. Yapılanları mantıklı düşünen ve insafı olan herkes gördü. Bunun dışında çatlak sesler çıkaranların da aldıkları puanlardan sonra eminim düşünceleri değişmiştir hatalarını anlamışlardır. Görüşmek üzere sayın hocalarım emekleriniz için sonsuz teşekkür ederim.

 

 

Hafta içi/sonu eğitimlerimize katılanlar:

Hale K. – Akademisyen

Öncelikle MELİKSEM ailesine teşekkür ediyorum. Daha önce ÜDS sınavından 47,5 puan almıştım. Bu sene devam ettiğim Melikşah Üniversitesi’nin MELİKSEM aracılığıyla bize verdiği IELTS hazırlık kursunda resmi IELTS sınavı öncesinde çok ciddi bir hazırlık çalışmasının neticesinde, IELTS’ten aldığım skorla akademik hayatımda planladığım yolda ilerlemeyi düşünüyorum.  MELİKSEM in düzenlediği IELTS hazırlık kurslarıyla Speaking, Reading, Listening, Writing dil becerilerimi geliştirdim. Bu kurslarda resmi IELTS sınavı formatında ders ve deneme hazırlıkları yapılarak sınav tarihinden önce yapılacak olan IELTS sınavına hazırdık.

Bana göre IELTS’in en güzel tarafı kişinin kullandığı yabancı dil ile ilgili kendi dil beceri düzeyinin nereden nereye geldiğiyle ilgili farkındalığını artırmasıdır. Bu dört dil becerisinde ben hangi seviyedeyim? Sorusunun cevabını sınavın sonucunda net olarak kendi kendinize verebiliyorsunuz.

IELTS sınavında başarılı olmamız için bize ciddi, disiplinli ve sistematik bir çalışma programı hazırlayan ve yönetenlere sonsuz teşekkürü bir borç biliyorum.

Yusuf Ö. Akademisyen - İlahiyat

TOEFL 47 notum ÜDS’den 39’a denk geliyordu. ÜDS notum da çok farklı değildi, taa ki IELTS’e girip te 4,5 bandını alıp notumu 66’ya yükseltinceye kadar..

Osman Y. Ün. Öğr. Üyesi – Psikiyatri

ÜDS’den 31 notu ile IELTS eğitimine başvurdum. 2 ay eğitim aldım, çalıştım ve ilk girdiğim IELTS ’te 4,5 bandını yani ÜDS 66 notunu aldım.

Barış E. Tıp Doktoru

Daha önce IELTS sınavına girmemiştim. ÜDS’den 50 almıştım. KPDS’den ise 33,75 aldım. Bu sınav sonucunu akademik kariyer için kullanmayı düşünüyorum (Doçentlik). Hazırlık okumuş, temeli olan insanlar için KPDS ve ÜDS’ den daha yapılabilir bir sınav. Bu sınava çalışırken yabancı dilinizin geliştiğini görebiliyorsunuz.. KPDS’de bunu hissetmek zor. Günlük kullanım dilinizin geliştiğini görebilirsiniz. MELİKSEM’in de katkılarıyla iyi bir sonuca ulaştım.

Fahriye G. – Öğretim Asistanı

ÜDS ve KPDS’den aldığım sonuç 55’ ti. Doktora programında kullanmak amacıyla sınava katıldım. IELTS’ten ise KPDS ÜDS denkliği olarak daha yüksek puan aldım. (Fahriye hanım 5 bandını alarak ÜDS 70 puana çıkmıştır.  MELİKSEM)

Tuğba D. – Gıda Müh.

ÜDS 66 ve KPDS 67,5  almıştım. Akademisyenlik için IELTS puanına ihtiyacım vardı. ÜDS ve KPDS ye göre daha kolay .. Reading sonucundan memnun değilim, denemelerde yüksekti çünkü.. Speaking sonucundan memnunum… IELTS 6,5 bandım, ÜDS 85’e denk geliyor.

Sema K. – Araştırma Görevlisi - Ziraat Fakültesi

ÜDS’den 63 VE KPDS’den 55 notu aldım daha önce. Araştırma görevlisiyim ve akademisyenlik için kullanmak istiyorum puanımı. Dil bilgimizi, konuşma bilgimizi daha anlaşılır bir şekilde sınayan bir sınav. Hedeflediğim puana ulaştım. Hatta devam şartlarına daha çok uyabilseydim daha yüksek puanlara bile ulaşabileceğimi gördüm. (Sema hanım 6 bandını alarak ÜDS 78 puana çıkmıştır.  MELİKSEM)

Osman A. – Araştırma Görevlisi-Psikoloji

Daha önce KPDS ve ÜDS gibi sınavlara katılmış ve en fazla 52 alabilmiştim. IELTS'e hazırlanmak için diğer sınavlara hazırlandığım süre kadar bir süre harcadım fakat karşılığını fazlasıyla aldım. MELİKSEM’de profesyonellerden oluşan eğitmen ekibi işini çok iyi biliyor ve sistematik bir süreç takip ediliyor. Düzenli olarak kursa katıldığınızda gerçekten KPDS ve ÜDS den alınan puanlardan en az 10-20 puan fazla alınabileceğini tahmin ediyorum. Herkese  başarılar diliyorum. (Osman Bey 5,5 bandın karşılığı olarak 72,5 puan aldı. MELİKSEM)

 

ÖSYM Eşdeğer Tablosu –

9

100

8,5

95

8

90

7,5

85

7

80

6,5

75

6

70

5,5

65

5

60

4,5

55

4

50

3,5

45

3

40

 

Eğitimin süresi ne kadar?

28 Ekim - 7 Aralık arasında, 6 hafta

Nerede?

Kayseri ilinde Melikşah Üniversitesi kampüsünde

Son Başvuru Tarihi?

1 Ekim 2013, Salı

 

Seviyemi neye göre tahmin edebilirim?

 

IELTS 5 / YDS 60 sınıfı: IELTS’ten en az 3,5 almış olmak veya YDS 45’ten yukarı not almış olmak

 

Ders saat sayısı ve ücreti nedir?

Seviye

Ders Saati

Gündüz Yoğun

Öğle Yemek Dahil

Yatılı Yoğun

Tam Pansiyon

 IELTS 5 (YDS 60)

175

2.600 TL

3.000 TL

 

**  Yatılı ücretine 3 öğün yemek dahildir.

Yurt odalarımız 3 kişiliktir. İki kişilik oda farkı 250.-TL

Tek kişilik oda uygulaması YOKTUR.

 

*** İdeal olan kampın tamamına katılmaktır. Ancak izin sıkıntısı olan ve IELTS 4 veya 4.5 bandı alan adaylar, eğitimimizin ilk 2 haftasına katılmadan sonraki bir aylık döneme katılabilirler. O zaman şartlar,  

Seviye

Ders Saati

Gündüz Yoğun

Öğle Yemek Dahil

Yatılı Yoğun

Tam Pansiyon

 IELTS 5(YDS 60)

125

1.900 TL

2.400 TL

 

Günlük ders programı?

Günde 5 saat ders 3 saat mentor eşliğinde Lab

Yurt adayları için akşamları Conversation Hours

 

Neden IELTS Kampı?

İngilizce’yi İngilizce kullanarak öğrenmekten, öğrendiklerinizi skora dönüştürmekten daha güzel ne olabilir ki? Ancak yine de bir eğitim uzmanının ifadeleri ile neden IELTS Kampı düzenlediğimizi sizlere aktaralım:

“Yaptığım akademik çalışmalar gösteriyor ki yoğun dil öğretim programları geniş zamana yayılmış programlardan daha başarılı olmaktadır.

Bilinen bir örnek üzerinden gidecek olursak, Anadolu Lisesi’nde hazırlık sınıfı okuyan öğrencilerle, hazırlık sınıfı kalktıktan sonra liselerde 4 yıla yayılmış İngilizce öğretim programına baktığınızda farkı daha net göreceksiniz.

Aynı zamanda dil öğrenimi daha çok maruz bırakma (immersion) yöntemiyle öğreniliyor. Bu maruz bırakma kesintili değil sürekli olursa hedefe daha kısa sürede ulaşılabilir. Kişilerin öğrenecekleri dil ile sürekli meşguliyeti olumlu ve hızlı öğrenme sonucu veriyor. 

Adayların bu yoğun program içerisinde “yaparak ve yaşayarak öğrenme”  aktiviteleri düzenlenebilir.”

MELİKSEM IELTS eğitimi tüm bu şartları içerecek şekilde, derste, etütte ve yurtta İngilizce konuşulan, self-study adına da İngilizce kaynaklara kütüphanemizden erişim imkanı olacak şekilde planlanmıştır.

 

Kampüste faydalanabileceğim imkanlar nelerdir?


- Kütüphanemizin İngilizce kaynakları

- Konuşma kulüpleri

- Yurtta akşam etütleri

- Doyumsuz Erciyes Dağı manzaralı kafeteryalar

- Açık ve kapalı spor kompleksleri

- Kayseri Mutfağı

- Fitness salonu

 


 

Kayıt için gerekli belgeler nelerdir?

Bir adet Resim, Kimlik Belgesi, Kurum Kimlik Kartı ve YDS / IELTS / TOEFL / TOEIC sonuç belgesi fotokopisi

Sınava nerede girilecek?

Üniversitemiz IELTS’in kurucu ortaklarından IDP ile anlaşarak “Open Testing Venue” olmuştur. IDP ile üniversitemizde periyodik IELTS sınavları planlamaktayız. Adaylarımız, denemelerde tespit edilen seviyelerine bakarak 7 Eylül Cumartesi için planlanan IELTS sınavına girebilirler. 

 

Denemeler?

Her hafta sonu, yoğun hafta içi eğitimini takiben Cumartesi günleri, gerçek zamanlı ve çıkmış IELTS soruları

Writing değerlendirmesi

Bire bir Speaking/ Interview (mülakat) fırsatı

 

Konaklama imkanları?

Yürüme mesafesindeki modern bay ve bayan yurtlarımızda kalma imkanı

 

Program Eğitmenleri Kimler Olacak?

Deneyimli  ve ELTS sınav sistemine hakim yerli ve yabancı Yabancı Diller Yüksek Okulu ve

İng. Dili ve Edb. Böl. eğitmenleri

 

Ödemeler:

IELTS kampı paket bir program olup, ücrette herhangi bir indirim uygulanmayacaktır. Yalnızca peşin ödemede %5 indirim ve ek dosyadaki bankaların kartlarına vade farksız 5 taksit yapılabilmektedir.

Uzaktan çekim için kursiyerlerimizin ek dosyadaki formu doldurup zatas@meliksah.edu.tr adresine mail atmaları gerekmektedir.

 

Kayıt iptali yapılmayacaktır.

 

 

 

İletişim Bilgileri

meliksem@meliksah.edu.tr                                       

0 352 207 73 00 / 7440-7344                        

 

Ön Başvuru İçin Tıklayınız.             

http://meliksem.meliksah.edu.tr/?onlineform                                                                                                    MELİKSEM

Tüm Duyurular / Haberler
 

Elektrik Enerjisi İletimi ve Dağıtımı ve Elektrik Makinelerİ Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız...

BAKIM PLANI ÖĞRETİMİNDE GÜÇLÜKLER – ÇÖZÜMLER KURSU Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız...

YOĞUN İNGİLİZCE KURSU Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız...

© 2011 Melikşah Üniversitesi | Meliksem,Talas-Kayseri